Андрогінність
Люди, які не відразу виглядають як чоловіки чи жінки… ви колись зустрічали когось подібного? Чи, можливо, ви самі відкидаєте загальноприйняті ґендерні ролі? Тоді ви можете бути одним із андрогінних людей. Тут ми розповімо вам, як ви помічаєте андрогінність і яку важливу інформацію вам потрібно знати.
ЩО ВЗАГАЛІ ТАКЕ АНДРОГІННІСТЬ?
Термін андрогінність походить від давньогрецької і означає щось на кшталт «об'єднання жіночих та чоловічих якостей». Йдеться не стільки про реальні гендерні характеристики, скільки про зовнішність, стиль одягу та зовнішність відповідної людини.
Але андрогінність може ставитись як до гендерної ідентичності людини, так і до зовнішності. Деякі люди не можуть або не хочуть відносити себе до певної статі. Вони вважають себе небінарними і здаються андрогінними. АЛЕ: Не кожен андрогін небінарний! Є андрогінні люди, які чітко ідентифікують себе як чоловіка чи жінку.
Інші просто хочуть зламати соціальні межі гендерних норм і тому свідомо носять одяг унісекс чи одяг, який більше асоціюється із протилежною статтю.
АНДРОГІННІСТЬ У МЕДИЦИНІ
У медицині до андрогінів відносили наступних людей: Вони несли Х- і Y-хромосому, але мали жіночі вторинні статеві ознаки та статеві органи. Тобто за ДНК вони були чоловіками, але мали вагину.
#А ВИ ЗНАЛИ?
Андрогінність та інтерсекс – різні речі. Останній описує медичний феномен, у якому людини не можна однозначно зарахувати до статі.
6 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО АНДРОГІННІСТЬ
#1 - РИСИ ОБЛИЧЧЯ
Якщо у чоловіка м'які та жіночні риси обличчя, це вважається андрогінним. У свою чергу, виступаючий і яскраво виражений підборіддя у жінки вважається андрогінним. Коротке волосся у жінок і довге волосся у чоловіків також можуть сприяти андрогінному образу. Андрогінність - це коли риси обличчя не вказують на те, чоловік це чи жінка.
#2 - СТИЛЬ ОДЯГУ
Андрогінні люди часто хочуть вирватися з класичних, іноді обмежувальних гендерних норм, обираючи одяг. Жінки носять вільний, вільний одяг, що не підкреслює їх фігуру, або навіть костюми, тоді як андрогін чоловіки зрідка носять спідниці або сукні.
#3 - ФІЗИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Деякі форми тіла також описуються як андрогін: до них відносяться жінки без виражених вигинів, тобто з маленькими грудьми, прямою талією і вузькими стегнами. Так само худорляві чоловіки без яскраво вираженої мускулатури і рослинності на обличчі сприймаються як андрогін.
#4 - СЕКСУАЛЬНІСТЬ
Андрогінна людина не обов'язково має бути гомосексуалістом або бісексуалом. Андрогінність - це скоріше форма зовнішнього прояву і може зустрічатися у поєднанні з будь-якою сексуальною орієнтацією. Хоча деякі андрогінні жінки є лесбіянками чи бісексуалами, стільки ж і натуралів. Звичайно, те саме стосується і чоловіків.
#5 - ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Андрогіни стикаються з численними забобонами у повсякденному житті. Вони стосуються їх сексуальності, зовнішності та багато іншого. Більшості андрогінних людей відоме питання: «А ти який зараз?» або пропозиції уявити себе більше відповідно до біологічної статі. Важливо, щоб це не вибивало вас із колії — ви самі вирішуєте, як піднести себе до зовнішнього світу!
#6 - У ДИТИНСТВІ
Ми рано починаємо розділяти дітей на хлопчиків і дівчаток, одягаємо їх відповідним чином і очікуємо від них певної поведінки та уподобань. Але: те, що ваша дочка любить грати з машинками чи ваш син любить фарбуватися, не означає, що вона чи він має бути андрогінами чи навіть трансгендерами! Дітям просто цікаво, і вони мають можливість спробувати щось нове.
Забавний факт: навіть якщо ви ніколи не зустрічали андрогінну людину, ви, ймовірно, бачили ту чи іншу знаменитість, яку вважають андрогінною. Музиканти Девід Боуї та Бой Джордж, а також актриса Тільда Суінтон та модель Кара Делевінь були відомі своєю (частково) андрогінною зовнішністю.
ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО АНДРОГІННІСТЬ У ДВОХ СЛОВАХ
- Андрогінність описує явище, у якому люди зовні виявляють як чоловічі, і жіночі характеристики.
- Люди, які є андрогінами, показують це, наприклад, через стиль одягу, зачіску, манеру поведінки та поведінку.
- Інтерсекс та андрогінність — дві різні речі, які не слід використовувати як взаємозамінні.
- Андрогінні люди не гомосексуальні автоматично.