Груди зсередини
Жіночі груди – це маленьке диво. Він може годувати дитину протягом кількох років, містить важливу жирову тканину і є статевим органом. Довгий час не було відомо, як насправді виглядає шкіра. Якщо ви коли-небудь замислювалися про те, як виглядають груди зсередини, вам пощастило, бо сьогодні ми розглянемо факти.
Як влаштовані груди зсередини?
Жіночі груди в основному складаються з залоз. Це пов'язано з тим, що груди насправді призначені для годування новонародженої дитини. Молоко виробляється у залозах. Молочні залози оточені жировою та сполучною тканиною. Це захищає груди та молочні залози. Молочні залози розташовані по колу і тому трохи нагадують квітку. Від окремих часток залози до соску ведуть молочні протоки або молочні канали, з яких під час годування груддю витікає грудне молоко. До речі, у соску всього близько чотирьох-дев'яти маленьких отворів для грудного молока.
Під молочними залозами розташовуються великий і малий грудні м'язи (лат. musculus pectoralis major і minor). А під м'язами розташована грудна стінка із ребрами. Той факт, що груди різняться за розміром, обумовлений не стільки молочними залозами, скільки жировою та сполучною тканиною. Певною мірою це зумовлено генетикою, але може бути результатом індивідуального раціону харчування.
#Ви знали?
У жінки, яка не годує грудьми, груди зазвичай дуже м'які. Тільки коли молочні залози виробляють грудне молоко, вони стають твердішими і щільнішими. Однак сильне гартування не є корисним і потребує консультації лікаря.
Чому будова жіночих грудей так мало вивчена?
Коли молоді люди вивчають анатомію у школі, вони дізнаються, де знаходяться кістки, як працюють м'язи та як нерви передають імпульси. Груди тут зазвичай немає, оскільки вони не складаються ні з м'язів, ні з кісток. Звичайно, грудний м'яз існує, але він розташований у грудній клітці, а не безпосередньо в жіночих грудях. Через груди проходять нервові шляхи, але вони не є специфічною частиною жіночих грудей. У школах зазвичай використовують скелети чоловіків.
Фотографії жіночих м'язів також не показують структуру грудей, оскільки груди не складаються з м'язової тканини. Молочні залози розташовані над м'язами і власними силами не пронизані м'язами. Тому багато жінок не знають будови своїх грудей.
Зміни у грудях, пов'язані з циклом
Груди постійно змінюються, оскільки статеві гормони естроген та прогестерон впливають на залозисту тканину грудей. Коли овуляція відбувається приблизно на 14 день циклу, молочні протоки розширюються, а окремі частки залоз збільшуються. Завдяки цьому груди стануть трохи пружними і більше. Деякі жінки скаржаться на почуття напруги у грудях.
Цей процес має еволюційно-біологічне значення: організм готується до подальшого грудного вигодовування та пов'язаного з ним вироблення молока в молочних залозах ще до настання вагітності. Як тільки починаються місячні, тканина знову розм'якшується та повертається у вихідний стан.
Якщо ви завагітнієте, гормональні зміни у ваших грудях продовжаться. Як тільки перші кілька тижнів вагітності позаду, ваші груди починає готуватися до грудного вигодовування. Ось чому багато жінок відчувають, що їх груди напружені і більш чутливі від початку вагітності. У цей час молочні протоки продовжують розгалужуватись, забезпечуючи оптимальне постачання новонародженого молоком. У цей час у залозах утворюються перші лактоцити — клітини, які виробляють молоко. Зазвичай вони починають діяти ще до народження дитини, тож перші краплі молока з'являються рано.
Жіночі груди під час годування груддю
Коли ви годуєте грудьми, ваші молочні залози виробляють молоко. Він зберігається у про альвеолах. Альвеоли - це невеликі молочні мішечки, з'єднані з молочними протоками. Тільки коли дитина або молоковідсмоктувач смокчуть сосок, молоко потрапляє в протоки. За це відповідає гормон обіймів окситоцин. Цей процес називається рефлексом виділення молока.
Під час грудного вигодовування внутрішня частина грудей не змінюється. Тільки коли дитина починає менше пити, альвеоли та лактоцити регресують. Система молочних проток повертається у вихідний стан після припинення грудного вигодовування.
Внутрішня частина грудей після менопаузи
Так звана менопауза – важливий період у житті кожної жінки. Подібно до статевого дозрівання, організм змінюється, і гормональні зміни іноді викликають неприємні симптоми. Груди також схильні до змін у цей час. Це призводить до регресу залізистої та сполучної тканини в грудях. Це відбувається через коливань рівня статевих гормонів і призводить до того, що груди стають менш пружними і стабільними.
Жіночі груди постійно змінюються протягом циклу. Маленьке диво тіла не тільки виглядає красиво, а й завжди ідеально пристосовано до сучасних умов життя.