+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Що означає слово «гей»? Пояснення терміну

Ну що, дорогі, ви всі щасливі, веселі і готові дізнатися щось про геїв? Тоді уважно слухайте, і ми пояснимо вам значення і походження цього терміна. Стань геєм!

ГЕЙ: ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ?

Гей - це англійський термін, який зазвичай використовується в німецькій розмовній мові як синонім слова "гей", тобто він описує чоловіка, який відчуває емоційний або сексуальний потяг до інших чоловіків.

Навіть в англійській мові слово «гей» зазвичай відноситься до чоловіків-гомосексуалістів, і це саме те, що означає буква G у слові LGBTQIA*. Однак, хоча в німецькій мові цей термін стосується майже виключно чоловіків-геїв, в англійській мові гомосексуальних жінок також можна називати геями. 

Початкове значення терміна насправді звучить цілком позитивно: упродовж багатьох століть слово «гей» означало також «щасливий» чи «веселий». 1890-ті в США навіть називали «Веселими дев'яностими» — всі здавалися щасливими та оптимістичними (начебто дев'яності роки 20-го століття, але, напевно, менш барвисті і з меншою кількістю техно).

Лише з часом вираз набув більш негативного відтінку – під ним розуміли аморальний, розпусний спосіб життя. «Гей-жінка» була повією і працювала у «гей-домі», борделі. Були також «геї», чоловіки, які часто змінюють сексуальних партнерів.

Приблизно з 1960-х років слово "гей" все частіше використовувалося як синонім слова "гомосексуаліст".

Походження німецького терміна «гей» насправді не зовсім зрозуміле : раніше слово «гей» означало «душно-гарячий», а тепер стало «спекотним» — це походження, принаймні, пояснювало б і вираз «теплий брат», який раніше вживався. було необхідно принизливе одного гомосексуального чоловіка.

ЩО ЗНАЧИТЬ ГЕЙ НА МОЛОДІЖНІЙ МОВІ?

"Це зовсім гей!" — напевно, ви коли-небудь чули щось подібне. В англо- та німецькомовних країнах терміни гей і гей використовувалися і використовуються зневажливо, особливо в молодіжній мові – як стосовно людей, так і стосовно речей.

Тим не менш, гей і гей є найчастіше використовуваними самоописами серед чоловіків-гомосексуалістів. З цієї причини такі слова, як гей-сцена, гей-рух, гей-бар або права геїв тепер в основному використовуються нейтрально. Ми думаємо: правильно, адже нам слід прийняти такі терміни, а не залишати їх лайкою для нетерпимих!

ГЕЙ-ГОРДІСТЬ!

Геї вже давно зазнають дискримінації не лише лінгвістично, а й юридично. Параграф 175, який встановлював кримінальну відповідальність за сексуальні дії між двома чоловіками в Німеччині, був виключений із кримінального кодексу лише у 1994 році – відповідно, у червні місяці гордості. До речі, скасування відбудеться 17 травня. Щорічно відзначається IDAHOBITA: Міжнародний день боротьби з гомофобією, біфобією, інтерфобією та трансфобією. У наступні десятиліття ЛГБТ-спільнота боролася за все більшу видимість і права та святкувала саме це щороку під час Місяця гордості та в День Крістофера Стриту – серед них є й геї, які у цей час самовпевнено відзначають свою сексуальну орієнтацію.  
Але, на щастя, геям більше не доведеться ховатися в решту пори року: тепер у багатьох великих містах Німеччини, таких як Берлін, Гамбург і Кельн, з'явилося безліч дружніх до геїв кварталів, а також барвиста і різноманітна гей-сцена.

Тож, дорогі, святкуйте свою гомосексуальність і завжди пам'ятайте: гей — це нормально!

Секс-шоп Україна