Що таке токсичні стосунки?
Знамените «Занадто добре, щоб бути правдою» іноді стає початком кошмару: несподівано у відносинах переважають негативні моменти і виникає запитання: а чи справді це кохання? Якщо ви постійно відчуваєте себе нещасним і одночасно намагаєтеся зробити задоволення партнеру і оговтатися від його емоційних травм, то це можуть бути нездорові, так звані токсичні відносини.
Тут ми пояснюємо вам, що таке отрута, розбираємо її на окремі частини та даємо поради, як відрізнити токсичні стосунки від здорових.
ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ: ДОЗА СТАЄ ОТРУГОЮ
Токсичні відносини – це руйнівна динаміка між двома людьми. Токсичний клімат, який може серйозно загрожувати психічному, емоційному та фізичному здоров'ю.
У легких випадках дві людини просто несумісні. Незалежно від того, чи надто відрізняються їхні особи, потреби, цінності чи нерозуміння, вони завдають один одному болю, самі того не бажаючи. Тут відносини можуть знову стати здоровими, якщо обидва матимуть багато добрих ресурсів і захочуть залишитися разом. Класично завжди потрібні двоє, але зазвичай один партнер навмисно або ненавмисно «токсичніший».
Надія залишається лише в тому випадку, якщо більш проблемний партнер зрозуміє свою поведінку та спробує виправити ситуацію та покращити ситуацію. З іншого боку, вкрай токсичними є агресія, образи та насильство у будь-якій формі. Тут потрібні негайні дії, і показано поділ. Однак найчастіше ознаки набагато непомітніші, і токсичні відносини часто засліплюють на довгий час.
ЯК РОЗІЗНАТИ ТОКСИЧНУ ЛЮДИНУ?
Кожна людина та кожна пара індивідуальні. Ніхто не народжується токсичним, і кожну людину слід розуміти, виходячи з її історії. Але у токсичних партнерів є кілька спільних рис:
- Для них все, що має значення, це вони самі, їхні власні потреби та бажання.
- Їм не вистачає співчуття, співчуття та справжнього почуття єдності.
- Вони нападають на самооцінку партнера. Замість того, щоб визнавати позитивні речі, вони критикують свого партнера та принижують його.
- Вони майстри звинувачувати, всезнайки та контролювати.
- Вони можуть спотворювати правду, маніпулювати та брехати задля досягнення своїх цілей.
- Вони не поважають кордонів інших людей і не беруть на себе відповідальність.
- Вони не шукають спільних рішень, і ситуація часто переростає у суперечки.
- Вони часто можуть використовувати слова, щоб завоювати прихильність людей, але дії ніколи не йдуть за ними.
- Для неї кохання – це: «Я з тобою, щоб мені було добре».
ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ: ЦЕ МОЖЕ ВИПАДКУВАТИСЯ З КОЖНИМ
Ніхто не застрахований від закоханості у токсичну людину. Однак обидва можуть зробити свій внесок у відносини, і завжди корисно поглянути на обидві сторони. Токсичні партнери, як правило, приваблюють самовпевнених, сильних та чуйних особистостей, які «занадто гарні» і ними можна скористатися. Конфлікти самооцінки роблять вас легкою жертвою.
Той, хто неодноразово потрапляє в токсичні стосунки або не може відірватися від них, часто має свої невирішені конфлікти. Часто це повторення травм попередніх стосунків. Саме тут межі між добром та злом стають особливо розмитими.
Токсичний партнер може допомогти позбутися їх агресії і гніву – це свого роду взаємна експлуатація, невдала спроба остаточно дозволити попередню травму. Багато хто також несвідомо повторює свій ранній проблемний досвід відносин між батьками та парою. А-ля: «Мама з татом теж багато сварилися. Напевно, це кохання».
ЗДОРОВІ ВІДНОСИНИ ВИЗНАЮТЬСЯ...
- Достатня емпатія, свобода та здатність виявляти щирий інтерес до інших.
- Обидва знають, що відповідають за внутрішню і зовнішню реальність одне одного.
- Є «ми»: живе партнерство із турботою, вдячністю та балансом віддачі та отримання.
- Бажання обох знаходять достатньо місця у довірчій залежності.
- І останнє, але не менш важливе: у здорових відносинах ви не тільки в основному щасливі, але і в довгостроковій перспективі відчуваєте найкращий секс, що приносить задоволення.