Що таке цервікальний слиз?
ЩО СПІЛЬНОГО ЦЕРВІКАЛЬНИЙ СЛИЗ МАЄ ДО ФЕРТИЛЬНОСТІ?
Ви коли-небудь думали, що за виділення з піхви і чому вони змінюються? Іноді більше, іноді менше, інколи ж і без. У цій статті ми поговоримо про цервікальний слиз.
ЩО ТАКЕ ЦЕРВІКАЛЬНИЙ СЛИЗ?
Цервікальна слиз - це секрет, що виробляється залозами шийки матки (cervix uteri = шийка матки). Для деяких це може здатися огидним, але як тільки ви вникнете в це, це насправді буде досить захоплюючим і пізнавальним. Цервікальний слиз відрізняється від жінки до жінки. Вік, харчування, спосіб життя та багато інших факторів теж відіграють роль – це так само індивідуально, як і сам організм кожного.
ЯКІ ФУНКЦІЇ ЦЕРВІКАЛЬНОГО СЛИЗУ?
Він захищає шийку матки від бактерій і мікробів, покриваючи її подібно до пробки, що також ускладнює проникнення сперматозоїдів. В ході циклу він змінює свою консистенцію, і ви можете використовувати його, щоб визначити, в якій фазі циклу ви знаходитесь, наскільки ви фертильні і коли відбувається овуляція. Це як ендогенний гід, який показує, коли ви найбільш плідні – чи ні – за допомогою кількості, кольору та консистенції.
ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЦЕРВІКАЛЬНИЙ СЛИЗ У ЯКОСТІ ПРОТИЗАЧАТКОВОГО ЗАСОБИ?
Насамперед слід сказати одне: жінки, які використовують гормональну контрацепцію (наприклад, таблетками), навряд чи помітять будь-які зміни, оскільки вони пов'язані з природними коливаннями рівня гормонів. Крім того, судження завжди суб'єктивні, тому приділяйте особливу увагу змінам у середині циклу.
Навіть якщо цервікальний слиз може показати вам ваші фертильні та безплідні дні, не слід використовувати його окремо як протизаплідний засіб — індекс Перля для цього методу дорівнює 15. Безпечніше поєднувати спостереження цервікального слизу з температурним методом. Така ситуація, наприклад, з природним плануванням сім'ї (скорочено NFP) згідно з Sensiplan.
ЯКІ ІСНУЮТЬ ВИДИ ЦЕРВІКАЛЬНОГО СЛИЗУ?
Тут ми пояснюємо вам, які бувають стани цервікального слизу і що вони говорять про вашу фертильність. Як відомо, тіло не працює за годинниковим механізмом, тому різні типи повинні бути лише орієнтиром. Після початкового періоду практики класифікація стає дедалі легшим. Тепер настав час подивитися і доторкнутися (так, саме, доторкнутися!):
- Відразу після менструації : перші кілька днів після менструації у вас майже немає виділень. Ви також можете відчувати сухість чи дискомфорт.
- Перед овуляцією: після короткої перехідної фази з липкими виділеннями консистенція змінюється кремоподібну приблизно через 8 днів. Цервікальний слиз не тягучий, має перлинно-білий або злегка жовтуватий колір.
- Час овуляції: за кілька днів до овуляції рівень естрогену підвищується, і цервікальний слиз стає слизьким або водянистим. Консистенцію найкраще порівнювати із сирими яєчними білками, тому що вони склоподібні, прозорі, еластичні та відносно рідкі. Його можна навіть розтягнути між пальцями. Зараз ви найбільш плідні, і сперматозоїди матимуть оптимальні умови для плавання в матку.
- Після овуляції: у фазі після овуляції до наступної менструації текстура знову змінюється від кремової до сухої. Слиз стає від білуватим до жовтуватим, і чим ближче ви наближаєтеся до менструації, тим менше вона виробляється.
ЯК КРАЩЕ ВСІ СПОСТЕРЕЖУВАТИ ЗА ЦЕРВІКАЛЬНИМ Слизом?
Іноді досить просто поглянути на спідню білизну, щоб помітити консистенцію. Також можна перед походом у туалет перевірити, як виглядає секрет на папері, або взяти його прямо з шийки матки чистим пальцем.
Ось бачите: по цервікальному слизу можна багато чого навчитися! Варто пограти в Шерлока Холмса і пошукати підказки, щоб краще впізнати та зрозуміти власне тіло.