+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Депресія під час місячних – що робити?

Раз на місяць жінка не може вийти із себе. Чи то тонкошкірі чи нещасні, багато хто запитує: «Я в депресії? Чи маю ПМС? І те, й інше?»

Місячні — найприродніша річ у світі, але у 80% жінок якість життя часом обмежена. Тут можна дізнатися, що ховається за депресивними симптомами під час менструації. Ми також даємо корисні поради, щоб жінки могли максимально використовувати свої дні.

Жіночий цикл: періоди та депресивні стани

Експерти вважають, що гормональні зміни можуть спричинити симптоми, схожі на симптоми депресії. Незадовго до менструації рівень статевих гормонів, таких як естроген та прогестерон, знижується, що знижує рівень серотоніну. Таке падіння рівня серотоніну призводить, наприклад, до перепадів настрою, зниження радості чи млявості. Депресивна реакція може бути спричинена болем біологічно або фізично.

Психологічні чинники також відіграють роль: погане регулювання емоцій та навички спілкування, невирішені проблеми у відносинах та житті, а також стрес можуть посилити симптоми депресії до та під час менструації. І тіло каже: «Не вагітна», свідомо чи несвідомо, але нереалізоване бажання мати дітей також може посилити смуток.

У мене депресія чи місячні?

Порушення менструального циклу відрізняється від справжньої депресії своїм ритмом. Якщо депресивні симптоми пов'язані з менструацією, вони починаються кілька днів до менструації і часто припиняються з початком менструації. Лише у виняткових випадках вони тривають кілька днів.

Якщо це депресія, з'являються симптоми депресивні, такі як: Б. Пригнічений настрій, зниження самооцінки та виражена стомлюваність також присутні у перші 14 днів циклу.

3 типи розладів, пов'язаних з менструацією

  • ПМС, "передменструальний синдром", починається за кілька днів до менструації і закінчується з початком менструації. Багато людей почуваються дратівливими, тривожними, у поганому настрої, сумними та плаксивими, їм важко зосередитися. Фізично вони відчувають здуття живота, судоми чи втому.
  • ПМДР, крайня форма – «передменструальний дисфоричний розлад». 3-8% жінок відчувають різкі перепади настрою, підвищену чутливість, гнів, тривогу, безнадійність, забудькуватість і розгубленість. Тут зміни у поведінці настільки помітні, що здається, що ти вже не та людина у ці дні. Кризи у відносинах та професійні конфлікти тут часто виходять з-під контролю. Якщо ви дізналися тут про себе чи свого партнера, вам слід звернутися до лікаря. Існує ризик розвитку надалі клінічної депресії.
  • ПМЕ, "передменструальне загострення", не є визнаною клінічною картиною. Це коли вже існує психічне захворювання, що існувало раніше, таке як: Б. Існує депресія, яка посилює симптоми ПМС.

Лікування депресивних симптомів, пов'язаних із менструацією

Будь-хто, хто страждає від депресивних симптомів у період менструації, повинен скласти індивідуальний план терапії або попросити лікарів та психотерапевтів адаптувати його для вас.

Першим кроком до поліпшення є підвищення поінформованості про щомісячний цикл і настрої, що повторюються. Це призводить до більшого контролю над власними почуттями, меншого гніву по відношенню до інших та вищої якості життя.

Депресія під час менструації – загальні поради:

  • Ведіть щоденник циклу із відхиленнями настрою. Документуйте всі негативні почуття, думки та міжособистісні конфлікти протягом двох-трьох місяців.
  • У легших випадках корисні зміни життя, такі як: Наприклад, займайтеся спортом, змінюйте свій раціон і зменшуйте стрес.
  • Задайте питання своєму підходу до лікування болю.
  • Навчіться справлятися з негативними почуттями. Запишіть емоції, вигукніть або висловіть їх людям, яким ви довіряєте.
  • Постарайтеся зупинити негативні думки та замінити їх позитивними.
  • Поліпшіть спілкування з партнерами та знайомим оточенням. Надайте інформацію відкрито та чесно та вимагайте розгляду. Уникайте конфліктів перед менструацією та уникайте ухвалення серйозних рішень, про які ви можете пошкодувати. Найкраще: «У мене йдуть місячні. Якщо невдовзі виникне напруженість чи сварки, це може бути пов'язане із гормональними змінами. Будь ласка, підтримайте мене та допоможіть мені знайти рішення».
  • Розробка здоровіших стратегій подолання труднощів, наприклад. Наприклад: ніякого алкоголю, надмірної роботи чи тиску з метою бути ідеальним. Натомість приділіть час церемоніалу, ваннам, ароматерапії, уповільненню темпів.

#Про автора

Доктор Сандра Кельдорфер працює психологічним психотерапевтом і здобула популярність завдяки своїй роботі експертом з підбору на телебаченні.