Філософія Камасутри
Про індійський трактат «Камасутра» чула практично кожна людина. Але це не просто книга з еротичними картинками, це філософія про духовну та фізичну близькість.
Історія «Камасутри»
«Камасутра» - філософське вчення в галузі знань про взаємини чоловіка та жінки – Камашастри. Вчення з'явилося в Стародавній Індії в III-IV століттях н. Завдяки систематизації та великому обсягу викладу «Камасутра» почала розглядатися як інтимне керівництво. Назва утворилася з двох слів: «кама» – кохання та «сутра» – вчення.
Це мистецтво було доступне не кожному, тому що «Камасутра» писалася санскритом – стародавньою мовою з важкою граматикою. Санскритом володіла лише соціальна еліта Індії, тому для вищих каст книга і стала настільною. Спочатку «Камасутра» була написана для раджів, адже тільки той стане справжнім правителем, кому немає рівних у трьох речах, одна з яких – мистецтво дарувати та отримувати задоволення.
В 1883 Річард Бертон спільно з індійським вченим Бхагванлала Індражі переклали текст на англійську мову і адаптували книгу до прочитання. Таким чином, «Камасутра» дійшла до Європи.
Знання «Камасутри»
Найбільш затребуваним розділом книги стали 64 пози для сексу, які пари прагнуть обов'язково спробувати. Однак більша частина містить знання про життя людини та її взаємовідносини з суспільством.
Повна версія описує побутові звичаї того часу, які потрібно знати сімейним парам, містить інформацію про те, як бути добрим громадянином. Також дається зведення правил щодо поведінки з жінкою, залежно від її віку та соціального стану.
Мистецтво кохання для обраних
У давній Індії суспільство було поділено на соціальні класи. Чоловіки вищих каст завжди мали дружин та гареми. У «Камасутрі» окремий розділ присвячений своєрідному статуту гарему, який регулював відносини всіх учасників. Дружини раджів були утворені та навчені принципам та технікам мистецтва кохання.
При описі поз або техніки в книзі використовуються порівняння з тваринами. Справа в тому, що грубість та вогненна пристрасть уособлювали для чоловіків Стародавньої Індії мужність та силу. Індійці сприймали кохання як пожежу, що, на жаль, рідко зустрінеш у суспільстві.
Незважаючи на свій вік, «Камасутра» зберігає лідерство серед інших трактатів про кохання.