+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Чи є гомосексуальність з народження?

Чи є гомосексуальність уродженим?Коли жінка цілує іншу жінку на вулиці або два чоловіки тримаються за руки, на неї часто кидаються здивовані погляди інших перехожих. Хоча гомосексуалізм широко прийнятий у нашому суспільстві, все ще є люди, яких він непокоїть. Говорять, що від п'яти до семи відсотків людей гомосексуалісти.

Але звідки береться гомосексуальність? І як він утворюється? Наука намагається знайти відповіді: на думку дослідників, гомосексуальність є вродженим і, отже, цілком природним аспектом людської сексуальності. Говорять, що існують різні фактори, за допомогою яких можна довести гомосексуальність людини в організмі.

ЧИ ВИНИКАЄ ГОМОСЕКСУАЛЬНІСТЬ У МОЗКУ?

Наприклад, є структури у мозку. Нейробіолог Саймон ЛеВей виявив, що область клітин у мозку гетеросексуальних чоловіків у два-три рази більша, ніж у геїв. Ця сфера відповідає за сексуальну поведінку.

Нейробіолог Роджер Горскі та його колеги знайшли ще одне місце у мозку: пучок волокон, який дуже сильний у гомосексуальних чоловіків. Однак у гетеросексуальних чоловіків він дуже малий. Для жінок трохи більше. Це означає, що гомосексуальність можна визнати, але не пояснити.

ЧИ ІСНУЄ «ГЕН ГЕЯ»?

Дослідники десятиліттями шукали так званий ген гея, ген, який, як кажуть, відповідає за сексуальність. Однак, це ще не доведено. Тим не менш, у квір-людей можна виявити певні генетичні відхилення: у 2005 році дослідницька група виявила ділянки ДНК, які зустрічалися у 60 відсотків усіх геїв, які взяли участь у дослідженні. Це говорить про те, що частина сексуальної орієнтації справді детермінована у генах. Дослідницька група також виявила інші групи генів, які найчастіше зустрічаються у геїв. Однак у жінок-лесбіянок були помітні дві інші групи генів.

ГОМОСЕКСУАЛЬНІСТЬ: ПОДАЛЬШІ ТЕОРІЇ І РОЗЯСНЕННЯ

Наразі також вважається, що гормони матері під час вагітності впливають на сексуальність дитини. Це білок, що визначає розвиток областей мозку, які відповідають за сексуальність у чоловіків. До речі, дослідники помітили, що багато геїв мають старшого брата. Під час пологів антитіла в організмі матері повинні атакувати білок, що визначає сексуальність сина.

Всі ці результати та дослідницькі підходи супроводжуються подальшими спробами пояснення: наприклад, матері повинні передавати свою сексуальну орієнтацію синам, а батьки — дочкам, якщо дитина стає гомосексуалістом. Відповідно, сексуальна орієнтація буде схильністю, що передається від батьків. Проте чіткого розуміння чи пояснення поки що немає. Фактично, окрім генетичних факторів, на сексуальну орієнтацію людини відіграють роль та соціальні фактори. Зрештою наша сексуальність дуже складна.