+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Мормонська полігамія – що потрібно про це знати

Релігійна група мормонів завжди знаходиться в центрі уваги легенд, переказів і чуток, особливо щодо їхнього сімейного життя. Стверджується, що послідовники мормонізму живуть полігамно. Але чи це так насправді чи тут є відмінності? Ми розповімо вам те, що ви завжди хотіли знати про релігійну спільноту мормонів.

МОРМОНСЬКЕ БАГАТОЖЕНСТВО – ЦЕРКОВНЕ ВЧЕННЯ ЯК ОСНОВА

Мормони є членами Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів і вірять в Ісуса Христа. Він був заснований у Нью-Йорку у 1830 році Джозефом Смітом-молодшим. замість. Сміт вважався не лише засновником, але й пророком мормонів і був одним із перших членів, які практикували багатоженство. 

Важливо пояснити: полігамію не слід плутати з поліаморією, коли кілька людей живуть разом у романтичних відносинах. З іншого боку, мормонська полігамія припускає, що чоловік-мормонможе одружитися з кількома жінками і жити з ними в кількох шлюбах. Однак твердження про те, що мормони загалом полігамні, є невірним. 

За статистикою, лише шість відсотків членів церкви в середині XIX століття були в полігамії. В 1890 тиск уряду США на церкву став настільки сильним, що практика багатоженства взагалі була припинена. Тим не менш, до XX століття в церкві Святого Серця було кілька багатоженців, які не хотіли виконувати нову заборону і не дотримувалися її.

ФАКТИ ПРО МОРМОНСЬКУ ПОЛІГАМІЮ

№1: ПРАКТИКУЄТЬСЯ ОСНОВНИКОМ ПЕРЕД ВИКЛАДАННЯМ

Джозеф Сміт був полігамним з 1833 року, хоча шлюб із кількома дружинами став частиною церковної навчальної програми лише 1852 року. Сам Сміт представив цю доктрину, вимагаючи від чоловіків підтримувати стосунки з кількома жінками. Хоча деякі були щасливі використати її, було також багато мормонів, які критикували цю практику і навіть покинули церкву через полігамні бажання.

№2: У ОСНОВНИКА БУЛО ПРИКЛАДНО 33 ДРУЖИНИ

Точно невідомо, скільки дружин насправді було у Джозефа Сміта, але історія свідчить, що шлюбів було щонайменше 33. Підозрюються ще вісім жінок, але доказів цього немає. Першою дружиною Сміта була Емма Хейл Сміт, яка до самої смерті заперечувала, що вона лише одна з багатьох.

№3: ЗГОДА ПЕРШОЇ ДРУЖИНИ

Мормони вважали першою жінкою ту, яка першою вийшла заміж за чоловіка. Перед кожним наступним заміжжям чоловік питав у неї дозволу. Але вона не мала права голосу! Тому що, якби вона не схвалювала другий, третій або навіть двадцятий шлюб чоловіка, згідно з вченням, вона була б знищена.

№4: МОРМОНСЬКІ БАГАТОЖЕНСТВА СЬОГОДНІ ЗАБОРОНЕНО

Чутки, що багатоженство досі законно практикується серед мормонів, не відповідають дійсності. Сьогодні багатоженство навіть заборонено у релігійних групах. Якщо член мормонської церкви практикує багатоженство, він автоматично виключається із мормонської церкви. Для віруючої людини це найгірше покарання, яке тільки можна собі уявити.

№5: ЗАПРОВА БАГАТОЖЕНСТВА – ЦЕ РІШЕННЯ ЦЕРКВИ

У світі є кілька країн, де дозволено багатоженство. Однак багатоженство також небажане для церкви в цих країнах. Натомість вчать, що кожен шлюб має бути моногамним. Частина вчення також полягає в тому, що члени церкви, які не дотримуються цього принципу, повинні залишити релігійну спільноту.

Як бачите, чутки та події минулого можуть мати великий вплив на сьогоднішні переконання. Багато людей досі автоматично асоціюють мормонів із багатоженцями. Однак багатоженство залишилося в минулому, і перевага надається класичному моногамному образу шлюбу.