+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Відчуй груди. Все як на долоні, навіть удома!

Рак молочної залози є важливою проблемою не тільки для жінок, але і для чоловіків, і зачіпає всі віки. Хоча ймовірність розвитку захворювання збільшується з віком, все ще є пацієнти, які молоді та мають чудове здоров'я. Невеликий захід, наприклад регулярне обмацування власних грудей, може виявитися корисним як профілактичний захід. Хоча це часто робить гінеколог у рамках профілактики, можна провести самоогляд і вдома, у душі чи перед дзеркалом.

ПАЛЬПАЦІЯ ГРУДЕЙ У ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ

Зміни грудей можуть швидко спричинити занепокоєння, коли ви їх вперше помітите. Але факт у тому, що не кожна зміна є чимось поганою, і чим раніше її буде виявлено, тим швидше лікарі зможуть щось із цим зробити. Також важливо знати, що не кожна ущільнена зміна у грудях обов'язково вказує на рак. Є також багато доброякісних причин, які можуть призвести до утворення грудок.

Однак ми не знаємо, що чоловіки також можуть захворіти на рак молочної залози. Хоча ризик значно нижчий, його не можна виключати. Тому правило поширюється як на жінок, а й у чоловіків: регулярне сканування є важливою частиною профілактичного догляду. Чоловікам слід поєднувати це з тактильним обстеженням яєчок, оскільки це також допоможе вам виявити будь-які зміни в статевих органах на ранній стадії.

За статистикою, щороку близько 70 000 жінок і чоловіків хворіють на рак молочної залози. Тільки третина з них виявляється під час планового мамографічного скринінгу, який пропонується безкоштовно жінкам віком 50 років та старшим. Однак близько 75% випадків раку молочної залози виявляються при тактильному огляді у гінеколога або самообстеження. Отже: сканування важливе!

ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДЧУВАТИ ГРУДИ

№1: ПОЧНІТЬ ЧЕРЕЗ ТИЖДЕНЬ ПІСЛЯ МЕНСТРУАЦІЇ.

Якщо у вас регулярні менструації, найкращий час для самообстеження через тиждень після закінчення останньої менструації. Причина цього в тому, що у вас низький рівень прогестерону і в організмі майже не затримується вода. Це означає, що тканина молочної залози м'яка і її можна легко промацати. Увага: не слід проводити тактильне обстеження перед менструацією, оскільки груди чутливі до тиску і часто стають трохи твердими через гормональний вплив. Якщо у вас вже настала менопауза, терміни обстеження не мають значення.

№2: ПЕРЕВІРТЕСЯ ПЕРЕД ДЗЕРКАЛОМ

Перш ніж приступити до тактильного огляду, почніть з огляду у дзеркалі. Встаньте перед ним оголеною верхньою частиною тіла і подивіться на свої груди. Ви помічаєте зміни? Одні груди (раптово) стали більшими за інші або ваш сосок став іншим? Підніміть обидві руки вгору і подивіться, чи не звисає одна груди більше. Подібні відхилення мають стати приводом для звернення до лікаря.

№3: ЗАВЖДИ СКАНУЙТЕ ПОПЕРЕК

Помацайте праві груди лівою рукою, а ліві груди правою рукою. Це важливо, оскільки в іншому випадку ви автоматично напружите м'язи та отримаєте спотворений результат. При пальпації завжди починайте зверху вниз, починаючи з основи ключиці . Ваші руки завжди здійснюють кругові рухи, більшу частину тиску надають вказівний, середній та безіменний пальці.

№4: РУТИНА ПОКАЗУЄ ЗМІНИ

Якщо ви регулярно перевіряєте свої груди, вам буде корисний такий порядок дня. Завжди переміщуйте пальці однаково: спочатку над основою грудей, потім груди, зсередини назовні. Круговими рухами обережно обмацайте всі частини грудей, включаючи ареолу та сосок. Потім погладьте пахву і зверніть увагу на будь-які вузлуваті зміни і тут. Нарешті, підніміть груди і помацайте її нижню частину.

№5: РЕГУЛЯРНО ПЕРЕВІРЮЙТЕ СОСКИ

Після тактильного огляду огляньте сосок уважніше. Спочатку обмацайте ареолу на наявність вузлових змін. Увага: невеликі вузлики тут є нормою, оскільки молочні залози промацуються через чутливу шкіру. Якщо ви не впевнені, зверніться за порадою до свого гінеколога. Тепер стисніть сосок двома пальцями. Якщо виділення виходять із залози, візит до лікаря необхідний.

ЩО МОЖНА І ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ СКАНУВАННІ ГРУДЕЙ

  • Проводити пальпаторне обстеження не рідше ніж один раз на місяць.
  • Про будь-які зміни негайно повідомляйте свого гінеколога.
  • Завжди перевіряйте груди хрест-навхрест.
  • Панікувати, коли відбуваються зміни
  • Ігнорувати зміни та сподіватися на покращення

Не кожна зміна у грудях автоматично означає, що у вас рак молочної залози. Цілком нормально хвилюватися, коли відчуваєш щось незвичайне. Але постарайтеся не зводити себе з розуму, а негайно запишіться на огляд до гінеколога. Регулярний профілактичний догляд допоможе помітити зміни на ранній стадії і діяти превентивно!