+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Садомазохізм – приємне катування чи болісне задоволення?

Садомазохізм, скорочено СМ, є комбінацією садизму і мазохізму і означає отримання сексуального задоволення і задоволення за допомогою влади або підпорядкування, заподіяння або заподіяння болю, а також приниження або приниження.

Садомазохізм і БДСМ

Садизм – це застосування влади та заподіяння болю, тоді як мазохізм – це підпорядкування та переживання болю. Якщо додати бондаж, бондаж тощо, то ми говоримо про БДСМбондаж, дисципліну, садизм, мазохізм. Таким чином, садомазохізм є частиною БДСМ, але його не слід прирівнювати до нього.

ЧИ СУМІСНІ САДОМАЗОХІЗМ І РІВНІСТЬ?

Люди, які не в захваті від СМ, іноді виглядають спантеличеними і не можуть зрозуміти пов'язане із цим сексуальне збудження. Особливо в епоху, коли ми вимагаємо більшої рівності та засуджуємо несправедливість, здається суперечливим те, що жінка віддає себе чоловікові та хоче, щоб над нею домінували.

У той же час безліч міфів і чуток підкріплюються, коли чоловік підкорений і хоче, щоб жінка домінувала - кому не відомі забобони про те, що нібито люди, які обіймають високі професійні посади, покірні та хочуть, щоб над ними домінували? Оскільки не всі знаходять садомазохізм захоплюючим, і ми зазвичай мало говоримо про секс або сексуальні практики, про СМ існує багато дезінформації. Ці фантазії не такі рідкісні, як може здатися на перший погляд. Існують дослідження та опитування, які показують, що близько 10% опитаних жінок та 20% чоловіків фантазують про примусовий секс, ще більше фантазують про порку та біль та до 60% фантазують про домінування під час сексу!

Садомазохізм: У ліжку дозволено все, що завгодно!

Вимагати рівності і бути мазохістом не суперечить, тому що, коли справа стосується сексу, застосовуються різні норми: те, що дозволено чи бажано у спальні (чи, звичайно, в іншому місці) при сексуальному збудженні, не обов'язково має бути прийнятним у повсякденному житті . Людина, яка хоче, щоб із нею поводилися як із сексуальним рабом, швидше за все, не захоче, щоб із нею поводилися як із безмозким шматком м'яса і отримували накази або навіть побиття на великому дні народження тестя.

ЩО ЗАВАЖАЄ ЛЮДЕЙ У СМ?

Багато людей під час сексу роблять те, чого не стали б робити у повсякденному житті – так задумано природою і це може бути виправдано нейробіологічно. Ми буквально відключаємо голову – відключається частина нашого мозку, яка відповідає за критичне мислення. І іноді це саме те, що описують мазохісти. Вони повідомляють, що "тільки відчувають". Ви відпускаєте і віддаєте себе іншій людині.

Подібним чином люди-садисти описують, що беруть на себе відповідальність за тіло і майже життя іншої людини та контролюють її; Вони домагаються того, щоб інша людина впадала в стан екстазу і брав те, що хоче і як хоче. Йдеться про спільне подолання кордонів.

Однак у РМ є неодмінна передумова для досягнення цих станів та можливості відключити голову: довіра. Мазохистська частина має бути в змозі вірити, що заздалегідь укладені угоди та їхні власні кордони дотримуватимуться – чи перевірятимуться крок за кроком.

ЧИ Є САДОМАЗОХІЗМ НЕНОРМАЛЬНИМ?

До речі, садомазохізм, на жаль, 2021 року все ще залишається психологічним діагнозом. Це пережиток колишніх часів, коли люди вважали ці сексуальні фантазії та практики рідкісними, «ненормальними» або навіть «збоченими». Жоден серйозний психотерапевт сьогодні не поставив би такого діагнозу, якщо люди добровільно практикують СМ і думають, що це добре.  

Діагноз був поставлений у той час, коли не проводилося жодних опитувань і не було відомо, що близько третини всіх респондентів регулярно фантазували про РМ та/або навіть втілювали такі фантазії.

Отже, цей діагноз більше не застосовуватиметься. На щастя. Поки дорослі люди займаються сексом добровільно і за згодою і не роблять нічого небезпечного для життя, можна лише привітати зі здобуттям однодумців.