Страх відносин
По суті, всі люди прагнуть одного справжнього кохання! Більшість людей шукають відповідного партнера, який доповнить їх і дасть відчуття, що вони нарешті прибули. Багато людей можуть бути по-справжньому щасливі і насолоджуватися життям повною мірою лише в рамках відданих стосунків.
Але, на жаль, не всі люди можуть відкритися іншим і тому не можуть вступити до довгострокових відносин. Багато людей сьогодні страждають від реального страху перед зобов'язаннями, що робить їх дедалі самотнішими. Тому що навіть якщо вони вступають у партнерство, вони не дають розвинутись справжньої близькості. Рано чи пізно такий зв'язок неминуче приречений на провал.
Багато людей, які бояться зобов'язань також хочуть постійного партнера, який буде з ними, незважаючи ні на що. Тим не менш, думка про такі стосунки викликає у постраждалих стрес та занепокоєння. Тому що: Є різні причини, які просто не дозволяють встановити емоційний зв'язок.
Навіть якщо спочатку ці люди надзвичайно закохані, вони швидко відступають, як тільки справи стають серйознішими. Однак може статися так, що страх перед зобов'язаннями розвивається лише в ході триваліших відносин. У цьому випадку постраждалі створюють більше свободи та дедалі більше дистанціюються від свого партнера.
ЧОМУ ДЕЯКІ ЛЮДИ БОЯТЬСЯ ВІДНОСИН?
Не існує універсальної відповіді на питання, чому деяким людям важко встановити фізичну та емоційну близькість з іншими. Однак у більшості випадків можливим тригером є негативний досвід минулого. Нерідко причини криються у дитинстві, адже тоді часто існували великі страхи. Можливо, ви так і не отримали того кохання, яке хотіли від своїх батьків.
За останні два десятиліття різко зросла кількість розлучень, і від розлучення особливо страждають діти. Несподівано все ваше життя змінюється, обидва батьки більше не завжди поруч, і контакт з одним з батьків часто можливий лише протягом обмеженого часу. Це може вплинути на майбутнє дітей. Проте розлука батьків який завжди є причиною страху перед відносинами.
Попередні невдалі відносини також можуть викликати страх перед новими відносинами. Є сумніви щодо відносин із новим партнером, особливо якщо в попередніх відносинах було багато образ. Звичайно, ви хочете захистити себе від подібних переживань у майбутньому, тому зводьте стіну навколо свого серця. Страх втрати швидко перетворюється на страх перед зобов'язаннями, тому що якщо вам доведеться виключити когось зі свого життя, це може бути надзвичайно болючим.
Ще однією причиною страху перед відносинами може стати невпевненість у собі та комплекс неповноцінності. Якщо ви не знаходите себе привабливим і у вас завжди створюється враження, що ви недостатньо гарні, ви швидко починаєте турбуватися, що ваш партнер може відчувати те саме. Страх втрати може виникнути швидко.
Можливо, ви просто не готові відмовитися від своєї незалежності заради стосунків. У цьому випадку також можна зводити стіни, щоб не ризикувати сильно прив'язуватися до іншої людини. Навіть люди, яким часто відмовляли інші, можуть більше не мати сміливості вступити у стосунки та сумніватися у серйозності нового партнера.
МОЖЛИВІ ОЗНАКИ ТРИВОГИ У ВІДНОСИНАХ
Люди зі страхом втрати та зобов'язаннями зазнають труднощів не тільки у відносинах. У справжні дружні стосунки навряд чи можна вступити, бо вони також потребують певних почуттів. Тому ці зв'язки відносно поверхневі. У постраждалих часто багато знайомих, але майже немає справжніх друзів.
Якщо озирнутися назад, то, мабуть, не було жодних довгострокових стосунків. Більшість часу сама думка про те, щоб бути разом, викликає у вас почуття занепокоєння, і у відносинах ви часто швидко почуваєтеся обмеженим. Навіть якщо ви постійно почуваєтеся неповноцінним, ви не здатні підтримувати зв'язки протягом тривалого часу.
У своєму житті ви зустрічаєте безліч людей, багато з яких, напевно, стануть потенційними партнерами. Але завжди знаходиш щось, що говорило проти відносин. Якщо ви дійсно вступите у відносини, ви також будете прагнути більшої близькості, але здається неможливим підтримувати її в довгостроковій перспективі. Часто виникають суперечки, які явно провокуються навмисно, щоб створити трохи більшу дистанцію.
Тема спільного проживання у квартирі викликає сильний біль у животі, тому що тоді ви втратите останню крихту свободи. Побачення часто скасовуються незадовго до того, і ніжності немає місця на публіці. По суті, стосунки просто виснажують вас, і ви постійно боїтеся невдачі. Ось чому ви вважаєте за краще залишатися на самоті.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ БОЇШСЯ ВІДНОСИН?
Якщо ви страждаєте від страху перед зобов'язаннями, це не означає, що ви ніколи більше не зможете мати повноцінних відносин. Однак ви, звичайно, спочатку повинні усвідомлювати, що у вас справді є проблема щодо цього. Тоді вам доведеться усвідомити, що якщо ситуація стала для вас тягарем, тільки ви можете її змінити. Щоб досягти змін, ви повинні з'ясувати причини цих страхів. Більшу частину часу ви виявите щось у своєму дитинстві, де ваші стосунки з батьками були в чомусь незвичайними, або у попередніх відносинах.
Якщо ви сильно страждаєте від страху перед стосунками, бажано звернутися до психотерапевта. У цьому випадку ви також можете разом шукати рішення, щоб подолати перешкоди у повсякденному житті та знову побудувати добрі стосунки. Звичайно, можна й самому подолати страх перед стосунками, але це набагато складніше.
Ви не можете очікувати, що все просто розчиниться у повітрі, як тільки у вашому житті з'явиться правильний партнер. Теоретично підходящою людиною може бути будь-хто, але труднощі виникнуть у кожного. Основою кожного нового починання, безумовно, є зміцнення вашої власної впевненості в собі, тому що тільки будучи впевненою у собі людиною, ви можете по-справжньому взаємодіяти з іншими людьми. Якщо ви вже перебуваєте у партнерстві, то ваш партнер має бути включений до цього процесу. Разом створюйте позитивний досвід; це єдиний спосіб згодом подолати страх перед зобов'язаннями.