+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Що таке сексуальна залежність?

«Сексуальна залежність — це… стійке, неконтрольоване порочне коло».

Чи замислювалися ви колись про те, чи є ви чи ваш партнер сексуальною залежністю? Це питання часто виникає, коли одна людина хоче більше, ніж інша. Але здорове, навіть підвищене сексуальне бажання годі було називати «розладом».

Однак, якщо сексуальний голод стає ненаситним примусом, мастурбація та зв'язки на одну ніч призводять до станів, подібних до вигоряння, і супроводжуються стражданнями, це може бути сексуальною залежністю. Ми пояснюємо вам це тут.

СЕКСУАЛЬНА ЗАЛЕЖНІСТЬ: СУЧАСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ

Те, що ми просто називаємо сексуальною залежністю, — це те, що експерти називають «підвищеним сексуальним бажанням» або гіперсексуальністю. За оцінками це від 3 до 5% населення. З 2022 року у медичній сфері з'явиться новий діагноз: "Компульсивний розлад сексуальної поведінки".

Вирішальним чинником для діагностики є рівень страждання. Якщо хтось мастурбує 17 годин, але не відчуває дискомфорту та не має наслідків, то все гаразд. Компульсивна сексуальна поведінка повинна зберігатися протягом 6 місяців або довше і відповідати таким критеріям:

  1. Сексуальні думки, події та ритуали займають майже весь наш час. Інші сфери життєзабезпечення ігноруються.
  2. Сексуальні імпульси більше не можна контролювати. Спроби та обіцянки зупинитися зазнають невдачі.
  3. Незважаючи на негативні наслідки, такі як відносини, сімейні, професійні, фінансові, медичні та юридичні наслідки, компульсивна сексуальна поведінка продовжується.
  4. Сексуальна поведінка продовжується, навіть якщо вона приносить мало або зовсім не приносить задоволення чи задоволення.

Розрізняють адиктивні, компульсивні та сексуально імпульсивні дії.

  • Аутосексуали, такі як сексуальна залежність від порно, телефону та відеочату, а також надмірна мастурбація та
  • соціосексуальна поведінка з постійно новими партнерами, що змінюються. У відносинах також трапляються зради, зради чи використання секс-бізнесу.

НЕМАЄ ДВОХ ОДНАКОВИХ «СЕКСУАЛЬНИХ НАРКОМАНІВ»

Будь то гени і вроджений статевий потяг, гормональні або неврологічні захворювання, розлади особистості або інші психологічні розлади - причини можуть мати різні причини, і всі фактори впливають один на одного. Багато хто непомітно живе поряд з нами, дехто привертає увагу своєю поведінкою, а для інших це стає помітним через такі наслідки, як небажана вагітність або захворювання, що передаються статевим шляхом.

СЕКСУАЛЬНА ЗАЛЕЖНІСТЬ: ПСИХОЛОГІЧНЕ ПОРОЧНЕ КОЛО

Чи це складні сімейні розстановки чи дитячі травми, багато хто з них не змогли розвинути досить стабільну самооцінку чи самооцінку. Через це їм важко знайти справжню близькість і близькість. Натомість постраждалі часто відчувають нестачу контролю, ідентичності та зв'язку з самим собою.

Сексуальна поведінка тут стає своєрідними ліками, формою самозаспокоєння, що дозволяє регулювати напругу та замінювати негативні почуття позитивними. Це може бути виходом чи запереченням агресивних імпульсів та увічнити поділ між любов'ю та спонуканнями.

Але все це збільшує внутрішню порожнечу, а також почуття сорому та ненависті до себе – і порочне коло починається знову.

ЛІКУВАННЯ СЕКСУАЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Потерпілим часто важко визнати це. В цьому випадку варто звернутися за професійною допомогою. Тому що: 

ТАК! "Сексуальну залежність" можна вилікувати. Рекомендації щодо терапії наступні:

  • Знайдіть психотерапевта або психолога, який спеціалізується на парах та сексуальної терапії.
  • Неврологічні та гормональні обстеження у фахівців.
  • При необхідності увімкніть ліки та партнерів – їм теж може знадобитися лікування.
  • Не повна сексуальна помірність, а скоріше пошук причин у терапії та вивчення більш здорових способів боротьби та поведінки. Наприклад: Чому сексуальний імпульс прийшов саме зараз?

ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ДО ЗДОРОВ'Я СЕКСУАЛЬНИХ ВІДНОСИН

Найкраща протиотрута від нав'язливої ​​і незадовільної сексуальної поведінки — це довгострокові відносини, що емоційно приносять задоволення. Незалежно від того, самотні вони чи ні: замість примусу та сексуальних вимог, таких як обов'язковість оргазму, слід відкрито обмінюватися ніжністю та близькістю. Незважаючи на те, що деяких може дуже збуджувати бачити в інших суто сексуальних об'єктах, здатність прийняти себе і співпереживати своєму партнеру в будь-який час має першорядне значення. Це єдиний спосіб покласти край «пошуку» сексуальної «залежності».

секс-шоп