+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Порна залежність. Залежність якої немає?

У соціальних мережах я постійно стикаюся з темою порнозалежності, яку іноді називають інтернет-сексуальною залежністю чи компульсивною мастурбацією . Звичайно, є люди, які мають проблемне ставлення до порнографічного матеріалу чи мастурбації, я не хочу нікому нічого заперечувати - проблема в тому, що діагнозу "порнозалежність" просто не існує. ЇЇ немає.

ПРОБЛЕМА ПОРНОГРАФІЇ І РІШЕННЯ

Існують наукові дебати про концепцію залежності, коли йдеться про порнографію чи сексуальність. Команда дослідників переглянула 333 наукові публікації на тему «порнозалежності» з 1995 по 2020 рік і дійшла таких висновків: По-перше, немає спільної концепції, а це означає, що деякі психотерапевти визначають це як залежність і трактують як залежність. треті визначають це як проблему контролю імпульсивності і ставляться до неї як такої. Або хоча б спробувати, оскільки перспективного лікування немає, оскільки немає універсального визначення чи діагнозу. А по-друге, релігійні психотерапевти здаються: 

Проте з 2022 року ми матимемо діагноз «Компульсивний розлад сексуальної поведінки». Офіційного німецького перекладу наразі немає. Але ми вже працюємо із цією концепцією. Цей діагноз можна поставити, якщо в когось склалося враження, що йому часто доводиться мастурбувати, він не може від цього захиститися і, наприклад, мастурбує на роботі. Крім того, людина має страждати, бо це так. І через це доводиться страждати у повсякденному житті. Порно не повинно бути критерієм: якщо у вас склалося враження, що вам постійно доводиться мастурбувати і ви втратили контроль, вам не обов'язково дивитися порно.

ДОЗА СТАЄ ОТРУГОЮ – НАВІТЬ У ПОРНОГРАФІЇ

Порно за своєю суттю не є добром чи злом. Те, як ми з ними впораємося, має вирішальне значення. Також часто повідомляється, що споживачам порно доводиться дивитися все жорсткіше порно, щоб збудитися, а потім переходити від одного жорсткого сексуального поведінки до іншого і потім знаходити це збуджуючим. Це психологічно неспроможне — ми не маємо доказів того, що можна «тренувати» певні сексуальні уподобання.

ЧИ ЗМІНЯЄ ПІРНО ТВІЙ ХАРАКТЕР?

Поки все говорить про те, що перегляд порно не робить вас більш сексуально агресивним або (давайте будемо чесними, аргументи в основному в цьому напрямку) що порно не робить чоловіків більш женоненависницькими. Наші нинішні знання вказують на протилежне: будь-хто, хто вже був сексуально агресивний і/або мав женоненависницькі погляди, шукатиме порно і дивитисяме його.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО Я ПОЧУВАЮ, ЩО ПРИСТРАСИВСЯ ДО ПОРНОГРАФІЇ?

Але все це стосується широкої публіки або, якщо бути точним, до середнього. Для людини все може виглядати інакше. Порно може мати різні наслідки. Але це не обов'язково. Нам усім слід бути обережними і не називати певну поведінку патологічною тільки тому, що вона нам не подобається або тому, що ми поводимося по-іншому. Однак, якщо ви виявите, що мастурбація чи споживання порно відповідають критеріям, згаданим вище, вам рекомендується поговорити з психотерапевтом – ви також зможете відновити контроль за своїм життям!