+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Скільки може бути сексуальних партнерів?

Дехто каже, що підбирає по десять різних сексуальних партнерів на місяць, інші закохуються один раз і залишаються разом до кінця життя. Але що саме середнє? Скільки насправді сексуальних партнерів у жінок та чоловіків, і що є нормою? Чи існує взагалі стандарт і чи означає він щось? Ми проливаємо світло на темряву та розповідаємо, хто і як часто змінює партнерів.

ЩО ТАКЕ СЕКС-ПАРТНЕР?

Кожна людина, з якою ви були у ліжку, є сексуальним партнером. Неважливо, чи перебуваєте ви у стосунках чи займалися сексом лише один раз. У нових відносинах часто постає питання, скільки в когось вже було сексуальних партнерів. Багато людей коригують це число трохи у бік зменшення, а іноді й у бік збільшення. Але чому?

ЗМІ часто припускають, що було б проблематично, якби хтось займався сексом із "декількома" людьми. Це само по собі не погано, якщо ви захистите себе від венеричних захворювань або не образите почуття інших людей. Але й з іншого боку. З іншого боку. З іншого боку, ніхто не є «ханжею» і не повинен соромитись того, що займався сексом із меншою кількістю людей. Ідеальної кількості сексуальних партнерів не існує, кожен може проживати свою сексуальність так, як хоче. До речі, середня кількість сексів Партнери німецькою мовою становлять від двох до десяти партнерів, так що це досить широке поняття, і все, що нижче чи вище, не становить проблеми.

СЕРЕДНІЙ ПОЛОВИЙ ПАРТНЕР В УКРАЇНІ

У 2019 році дослідження UNIANS   (Здоров'я та сексуальність) опитало близько 5000 українців (2336 чоловіків та 2619 жінок) про їх сексуальний досвід, стосунки чи ставлення до сексуальності.

Результати показали, що у середньому гетеросексуальна жінка має 6,1 статевих партнерів, тоді як гетеросексуальний чоловік має 9,8 сексуальних партнерів. Найбільш активний час для отримання нового досвіду – віком від 26 до 35 років. Жінки до 25 років мають у середньому 3,8 сексуальних партнерів, тоді як чоловіки у цій віковій групі мають 4,7 сексуальних партнерів.

Чому чоловіки завжди лідирують у таких опитуваннях та мають більше партнерів, ніж жінки? Причина може полягати в тому, що сьогодні ще існує стигматизація сексуально активних жінок. Ви, мабуть, також знаєте типове кліше: чоловіки, у яких багато сексуальних партнерів, гарні, а жінки, у яких багато партнерів, не такі вже й хороші. Звичайно, це повна нісенітниця, але є жінки, які вважають за краще відмовитися від одного або двох відносин на одну ніч, побоюючись стигматизації. Повторюємо, це нісенітниця.

ФАКТИ ПРО СВІТОВУ СТАТИСТИКУ СЕКСУАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

У СЕРЕДНЬОМУ ПО ЄВРОПІ

Не лише в Україні, а й у всьому світі люди запитують: хто з ким, як часто і чому? Середній показник по Європі показує, що жінки та чоловіки мають у середньому 6,2 різних статевих партнерів. Італійці живуть дуже моногамним життям, тому що у них 5,4 сексуальних партнерів нижче середнього. Німецькі чоловіки, а також загальна кількість усіх мешканців Англії мають показник вищий за середній і мають 7,0 партнерів.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СЕКСУАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Це питання з усіх питань, яке завжди виникає на початку нових відносин. Чи варто розкривати кількість своїх сексуальних партнерів чи краще зберігати мовчання? Ви маєте вирішити це самі. Якщо ви хочете розкрити свою кохану, ви можете зробити це незалежно від кількості ваших сексуальних партнерів. Якщо ви хочете зберегти це при собі, ви абсолютно вільні зробити це.

ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ ПЕРЕДАЮТЬСЯ СТАТЕВИМ ШЛЯХОМ

Подальші дослідження вивчали зв'язок між сексуальними партнерами та захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Близько 3 відсотків усіх жінок і чоловіків, кількість сексуальних партнерів яких становила 0-4, вже перенесли захворювання, що передається статевим шляхом. Для жінок і чоловіків, які мали 15 і більше сексуальних партнерів, рівень ІПСШ вже склав 13 відсотків.

СЕКСУАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ДЛЯ ГОМОСЕКСУАЛЬНИХ ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ

Хоча більшість досліджень присвячено сексуальному життю гетеросексуальних людей, існують також дослідження активності геїв та лесбіянок. В Україні, однак, тільки чоловіки розпакували речі і легко кладуть їх у кишені. Статистика каже, що близько 44% усіх учасників опитування геїв мали понад 30 сексуальних партнерів. У США встановлено, що жінки-лесбіянки мають у середньому 12 сексуальних партнерів.

Як бачите, існують серйозні відмінності між жінками та чоловіками, а також у сексуальній орієнтації. У жодному разі немає стандарту, однаково застосовного всім людям. У зв'язках на одну ніч теж немає нічого ганебного, якщо вони відбуваються за взаємною згодою і ви завжди добре себе охороняєте! Секс повинен приносити задоволення, і кількість партнерів не має значення. Так що не дозволяйте собі засмучуватись, головне, щоб вам було комфортно!

ЧИ ВПЛИВАЄ СТАТИСТИКА СЕКСУАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ НА ПРИВАБЛИВІСТЬ?

Про що може сказати статистика сексуальних партнерів? З одного боку, аналізувалося, чи визначається привабливість людини тим, зі скількома людьми вона переспала на даний момент. В опитуванні в Англії взяли участь 104 жінки та 84 чоловіки віком від 18 до 35 років. Питання полягало в тому, чи ухвалять вони рішення за чи проти відносин залежно від кількості сексуальних партнерів.

Був діапазон від 0 до 60 попередніх сексуальних партнерів. Дослідження дійшло висновку, що більшість чоловіків і жінок хочуть партнера із сексуальним досвідом. З іншого боку, потенційні партнери з багатьма попередниками зазвичай відкидалися.

ЖІНКИ ЗНАЧНО БІЛЬШЕ СПРИЙМАЮТЬ СТАТИСТИКУ СЕКСУАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ.

У середньому респонденти назвали двох чи трьох колишніх сексуальних партнерів особливо бажаними. Чим вище число, тим нижчий інтерес у відносинах. Як тільки межа терпимості у 15 сексуальних партнерів була перевищена, крива різко пішла вниз. Якщо чоловіки не хочуть брати на себе якісь зобов'язання, їх не особливо цікавлять ці дані. Однак для жінок цінності були набагато важливішими, чоловіки, які мали понад шість попередниць-жінок, були для них набагато менш привабливими.

Чоловіки відчували огиду лише до 11 попередніх партнерів і менше прагнули постійних стосунків. Якщо вони щойно закінчили роман, приймалися лише максимум три попередники. Обидві статі, мабуть, зазнають труднощів, коли об'єкт бажання в минулому занадто сильно виражав свою сексуальність.

НАСКІЛЬКИ ЗНАЧИМА СТАТИСТИКА СЕКСУАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ?

Такі експерти, як сімейні терапевти та психологи, схильні критично ставитися до таких досліджень. Ви можете взяти до уваги такі цифри, але будьте обережні і тверезі, оцінюючи їх. Секс – делікатна тема, і питання про нього часто відповідають те щоб це відповідало очікуванням суспільства. Можливо, той бреше, відповідаючи на подібні запитання.

В принципі, можна припустити, що принципових відмінностей між чоловіками та жінками не повинно бути. Зрештою, обидві статі займаються сексом один з одним. Тоді вам також доведеться взяти до уваги, що більшість респондентів були молодшими за 21 рік, тому поріг толерантності слід встановити нижче. Якби респонденти були трохи старшими, сексуальних партнерів автоматично було б більше.

Зазвичай можна припустити, що сексуальний досвід збільшується зі збільшенням числа сексуальних партнерів. В принципі це правильно, але це мало що говорить про те, чи дійсно хтось гарний у ліжку. Кількість сексуальних партнерів не може визначити, чи є людина пристрасною, чутливою та творчою. Також немає жодної гарантії, що за одноденні зв'язки чи романи ви зможете дізнатися більше, ніж за багато років стосунків. Ймовірно, навіть навпаки, тому що у тривалих стосунках ви дійсно можете дозволити собі розслабитись і тоді ви більш відкриті для сексуальних експериментів.

ЩО РОБИТЬ ГАРНОГО СЕКСУАЛЬНОГО ПАРТНЕРА?

ПОВАГА І ДОВІРА

Це дві основні вимоги, які роблять гарного сексуального партнера. Ви ставитеся один до одного з повагою, довіряєте один одному та чесні у своїх сексуальних уподобаннях. Це єдиний спосіб налагодити стосунки чи роман із вашим нинішнім сексуальним партнером.

ЧИ ВАЖЛИВИЙ ДОСВІД ДЛЯ ХОРОШОГО СЕКСУ?

По суті, розрахунок такий: той, хто мав багато сексуальних партнерів, автоматично стає більш досвідченим, ніж той, хто мав менше сексуальних партнерів. Але той факт, що у когось великий досвід, не означає, що він автоматично гарний у ліжку. Якість тут явно переважає кількість.

НЕ ПОРІВНЮЙТЕ СЕБЕ

Різні дослідження показують різну кількість сексуальних партнерів. Дуже важливим є одне: ніколи не слід порівнювати себе з цими цифрами. По-перше, неясно, чи говорили респонденти правду, а по-друге, кожна людина індивідуальна. Це стосується й вибору сексуальних партнерів.

НЕМАЄ СЕКСУ ДО ШЛЮБУ?

Ця ідея зараз вважається застарілою у багатьох країнах. Звичайно, більшість наречених, як і раніше, носять біле плаття, але вони більше не одружуються незайманими, як і більшість чоловіків.

ІДЕАЛЬНА ВІДПОВІДЬ

Що слід відповісти, якщо потенційний партнер запитає про ваших попередніх сексуальних партнерів? Брехня, як правило, не найкраща ідея. Бо правда часто виходить назовні. Отже: або ви кажете правду, або чітко даєте зрозуміти, що не хочете про це говорити. Але незважаючи ні на що, не дозволяйте нікому переконати вас, що кількість сексуальних партнерів у вас погана.

ВСЕ САМЕ ВАЖЛИВЕ ПРО СЕКС-ПАРТНЕРІВ, КОРОТКИЙ ПОГЛЯД

  • Не існує такого поняття, як «надто багато» або «надто мало» — кількість сексуальних партнерів цілком індивідуальна.
  • У середньому кожен німець має життя від двох до десяти сексуальних партнерів.
  • Наявність великої кількості сексуальних партнерів не робить когось добрим коханцем, а невелика кількість сексуальних партнерів не робить його поганою.
  • Ніхто не повинен порівнювати себе з іншими або навіть із навчанням, коли справа стосується кількості коханців.

ВИСНОВОК: СЕРЕДНІ СЕКСУАЛЬНІ ПАРТНЕРИ

Статистика сексуальних партнерів може бути цікавою, але вона в жодному разі не повинна викликати у вас стрес. Той факт, що у вас було більше або менше сексуальних партнерів, ніж у середньому, не робить вас гіршим чи кращим.

Питання про кількість попередніх сексуальних партнерів найчастіше є делікатною темою у суспільстві. Однак у цьому немає жодної необхідності, оскільки ніхто не має права судити, зі скількома людьми та чи інша людина переспала. Поки ви відповідально ставитеся до свого здоров'я та оточуючих, ваша сексуальність – це виключно ваша особиста справа.