+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Скільки сперми виробляє чоловік за день?

У середньому при еякуляції ви втрачаєте чайну ложку сперми. Звучить не так вже й багато, але якщо врахувати мільйони сперматозоїдів, які вже містяться в цій невеликій порції, співвідношення стає іншим. Але незалежно від еякуляції, цікаве питання полягає в тому, скільки сперми  ви робите в день. Ми розповімо вам, як працює вироблення сперми та скільки її виходить наприкінці дня.

СКІЛЬКИ СПЕРМИ ВИРОБЛЯЄ ЧОЛОВІК НА ДОБУ - ОСЬ ЯК ЦЕ ВИГЛЯДАЄ:

Щодня ваше тіло виробляє мільйони сперматозоїдів незалежно від того, скільки ви втрачаєте в результаті еякуляції. Ваші гормони значною мірою відповідальні за виробництво. Це так званий фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), який контролює сперматозоїди. У яєчках є крихітні насіннєві канальці, які відповідають за вироблення сперматозоїдів.

Але вони ще не повністю розвинені, а спочатку прямують до придатку яєчка. Тільки там вони досягають повної зрілості. Розмір сперми становить близько 0,06 мм, що робить її однією з найменших клітин організму. Тим більше дивно, що весь ваш генетичний матеріал міститься в одному крихітному сперматозоїді!

До речі, процес виробництва сперми триває близько трьох місяців. Це може спрацювати тільки в тому випадку, якщо мінімальна температура вашого тіла становить 35 градусів за Цельсієм (що зазвичай не повинно бути проблемою, температура тіла здорової людини становить 36,3-37,4 градусів за Цельсієм). Тому ваші яєчка реагують на зовнішню температуру. Якщо холодно, вони стискаються. Коли тепло, вони буквально звисають, щоби продукція всередині не перегрівалася!

5 ПИТАНЬ ПРО ВИРОБНИЦТВО СПЕРМИ

№1: ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ЕЯКУЛЯТ?

Готова сперма сама по собі не може потрапити зі статевого члена до яйцеклітини, яку можна запліднити. Таким чином, ваше тіло транспортує зрілі сперматозоїди в сім'явивідну протоку, а звідти вони досягають простати. Якщо ви відчуваєте оргазм, простата виділяє еякулят, який поєднується зі спермою. Тепер ви можете на всіх парах попрямувати до яйця, тому що еякулят є ідеальним транспортним засобом.

№2: СКІЛЬКИ СПЕРМАТОЗОЇДІВ МІСТЬТЬСЯ В ЕЯКУЛЯТІ

В одній чайній ложці міститься від 2 до 6 мл еякуляту, і при еякуляції ви робите приблизно таку ж кількість. Якщо ви фертильні, в одній еякуляції міститься до 60 мільйонів сперматозоїдів. Ці сперматозоїди, своєю чергою, містять кілька сотень мільйонів сперматозоїдів.

№3: СКІЛЬКИ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ПОТРІБНО ДЛЯ ОПЛОДОТВОРЕННЯ?

Можливо, ви зараз думаєте, що одного сперматозоїда за одне сім'явипорскування буде достатньо, щоб запліднити яйцеклітину. Теоретично так, але на практиці для того, щоб запліднення стало можливим, потрібно 15 чи більше мільйонів сперматозоїдів. Причина в тому, що не зрілі сперматозоїди здатні до запліднення. Навіть у здорових чоловіків є безліч бомб, що не розірвалися, не долітають до яйцеклітини. Часто лише від 100 до 800 сперматозоїдів досягають пункту призначення за одну еякуляцію.

№4: СПЕРМА ВИРОБЛЯЄТЬСЯ ВЕСЬ ДЕНЬ?

Ваша електростанція з виробництва сперми ніколи не зупиняється. Навіть уночі, коли ви спите, ваші яєчка та придатки яєчок посилено працюють. Кожну секунду виходить близько 1200 сперматозоїдів, понад чотири мільйони на годину, ави робите до 100 мільйонів і більше сперматозоїдів на день!

№5: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З НЕВИКОРИСТАНОЮ СПЕРМОЮ?

При такій швидкості виробництва ви маєте рацію, задаючись питанням, що станеться з усією цією спермою, якщо ви взагалі не еякулюєте. У якийсь момент буквально мала б утворитися сперма, чи не так? Не хвилюйтеся, ваше тіло – це інтелектуальна електростанція. Невикористана сперма реабсорбується та іноді вивільняється у дику природу за допомогою нічної еякуляції. Затримка сперми – це міф, який відбувається більше у голові, ніж у яєчках.

НАЙВАЖЛИВІШІ ФАКТИ ПРО ВИРОБНИЦТВО СПЕРМИ

  • 95 відсотків продукції відбувається у придатках яєчка.
  • За одну еякуляцію зберігається до 300 мільйонів сперматозоїдів.
  • Сперматозоїд б'є хвостом близько 800 разів на хвилину.
  • Еякулят є транспортним засобом для сперматозоїдів.

Досить цікаво, на що здатне ваше тіло, чи не так? Найцікавіше те, що ви цього активно не помічаєте. Навіть коли ви лежите на дивані і дивитеся Netflix, вироблення сперми ніколи не припиняється, і ваша маленька електростанція постійно активна.