+38 (067) 64-66-333
Пусто
Ми працюємо! Відправляємо в міста, де працює Нова Пошта

Втрата лібідо. Хронічно чи лише тимчасово?

Несподівано зникло бажання щоденного сексу, яке спочатку робило ваше партнерство таким п'янким. Вам достатньо одного або двох тижнів, іноді ви вважаєте за краще проводити час в обіймах, а не в сексі. Коли втрата лібідо абсолютно нешкідлива, а коли варто турбуватися про це? Ми розповімо вам все, що вам потрібно знати.

Втрата ЛІБІДО - ЩО ЦЕ?

Про втрату лібідо завжди говорять, коли у вас мало чи зовсім немає бажання займатися сексом протягом тривалого часу. Але межа тим, де зниження сексуальної активності є нормальним, і тим, де за цим може стояти фізична чи психологічна причина, іноді розмита.  

Пари, які перебувають у стосунках вже багато років, за статистикою рідше займаються сексом, ніж ті, хто щойно закохався. Ви також можете знати, що на початку ваших відносин з партнером ви не хотіли вставати з ліжка, але пізніше частота сексуальних контактів зменшилася.

Це абсолютно нормальне явище і нема про що турбуватися. Люди індивідуальні, і якщо хтось хотів би займатися сексом щодня, то іншого цілком влаштовує секс щотижня. Втрата лібідо є реальною проблемою лише в тому випадку, якщо від цього страждаєте ви чи ваш партнер! Якщо ви задоволені своєю частотою сексу, немає причин для занепокоєння.

Це також нормальне явище, коли лібідо дещо знижується з віком. Тут грають роль різні чинники, дуже важливий гормональний баланс. Лібідо може змінюватися внаслідок коливань чи вікових змін без обов'язкової патологічної події. І, зрештою, немає загального правила щодо того, скільки сексу є нормальним і коли ви повинні побоюватися за своє лібідо.

5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВИНИКАЄ ВТРАТА ЛІБІДО

ЗАНАДТО МАЛО ВПЕВНЕНОСТІ У СЕБЕ

Самоприйняття відіграє у розвитку сексуальності. Якщо ви незадоволені своїм тілом, підсвідомо завжди порівнюєте себе з іншими і постійно боїтеся не задовольнити свого партнера, у вас знижується лібідо та бажання сексу. Це часто торкається тих людей, які вже були ображені, розкритиковані чи відкинуті через їхню зовнішність.  

ПСИХІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Психічні захворювання в наші дні не рідкість. На жаль, щоденний стрес повсякденного життя занадто часто ігнорується, і все більше людей просто викладаються на 120% без зупинки замість 100%. У гіршому випадку це може згодом призвести до психічного захворювання. Тривожні розлади, депресія, емоційне вигоряння – список можливих змін довгий. Втрата лібідо у поєднанні з іншими симптомами може вказувати на психічне захворювання.

ФІЗИЧНІ ХВОРОБИ

Не тільки на психологічному, а й на фізичному рівні хвороби можуть призвести до зниження вашого лібідо. (Тимчасова) втрата лібідо часто виникає при високому кров'яному тиску, існуючій хворобі серця або цукровому діабеті. Біль, викликаний міжхребцевою грижею, артрозом та подібними скаргами, також може знизити бажання займатися сексом.  

СПОСІБ ЖИТТЯ

Звучить утопічно, але це правда! Неправильний спосіб життя може вплинути на лібідо. Все, що стоїть на шляху здорового життя, сприймається як неправильне. Куріння цигарок, надмірне вживання алкоголю або навіть зловживання наркотиками можуть знизити не лише бажання сексу, а й відчуття під час сексу.

ПОБОЧНІ ЕФЕКТИ ЛІКІВ

Нерідко ліки стають причиною втрати потягу. Будь то антидепресанти або антигіпертензивні засоби, втрата лібідо дуже часто виявляється на листку-вкладиші ліків, що часто призначаються. Після відлучення від грудей, якщо це рекомендовано лікарем, ваше лібідо зазвичай відновлюється.

ЗА ДОПОМОГОЮ ЦИХ ПОРАД ВИ МОЖЕТЕ ПІДВИЩИТИ СВОЄ ЛІБІДО

БІЛЬШЕ РУХУ ТА АКТИВНОСТІ

Домосіди переживають важкі часи, а фракція «петля Netflix» часто відчуває менше бажання займатися сексом. Дослідники вже показали у кількох наукових дослідженнях, що вправи та фізична активність можуть збільшити бажання сексу та, таким чином, лібідо. Причини комплексні. З одного боку, спорт сприяє кровообігу, з іншого боку завдяки спорту також можна зменшити психологічні скарги.

БІЛЬШЕ КОХАННЯ ДО СЕБЕ ДЛЯ ВЕЛИКОГО ЗАДОВОЛЕННЯ

Якщо ви не любите себе, ви часто відчуваєте себе нелюбимим та іншими. Щоб повернути лібідо у потрібне русло, дуже важливим чинником є ​​любов до себе. Навчіться розпізнавати красу свого тіла і не порівнюйте себе з ймовірними ідеалами краси, які у соціальних мережах видаються як «норма». Ви унікальні та прекрасні такими, якими ви є. Якщо ви любите себе, ви також навчитеся знову любити секс.

МЕНШЕ ТИСКУ, БІЛЬШЕ ЗАДОВОЛЕННЯ

Вам це не подобається, вашому партнеру це не подобається, у чому проблема? Багато пар піддають себе тиску, тому що їм "насправді потрібно йти знову". Хорошою новиною є те, що немає часових рамок, коли вам терміново потрібно знову зайнятися сексом. Поки ви і ваш коханий щасливі, з вами все гаразд.

НАЙВАЖЛИВІШІ ФАКТИ ПРО ВТРАТУ ЛІБІДО

  • Можливі фізичні та психологічні причини
  • Нема універсального правила частоти сексу
  • Поки що немає смутку, також немає проблем
  • Втрата лібідо часто має тимчасовий характер.

Якщо ви вважаєте, що ваше бажання сексу патологічно знижено, вам слід звернутися за допомогою до лікаря. Розмови про сексуальність не є табуйованою темою, і тут нема чого соромитися. Часто це саме перший крок до того, як ви можете повернути втрачене лібідо і знову насолоджуватися повноцінним сексуальним життям.